Cenelín – Gymnázium Bohumila Hrabala v Nymburce – odkaz na zprávu z akce
Cenelín – Gymnázium Vysoké Mýto
Cenelín – Gymnázium Park Mládeže Košice
Cenelín – Gymnázium U Libeňského zámku
Cenelín na Gymnáziu Bohumila Hrabala v Nymburce – Zpráva z akce
Cenelín na Gymnáziu Vysoké Mýto – Zpráva z akce
První propagace projektu Fúzelín – Rozhovor o projektu Fúzelín pro ČVUT
Cenelín na SPŠ Dopravní Motol
Časopis DP 1/2023, strana 15 – DP Kontakt
Hospodářské noviny – Reportáž z Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně, 2022
Ekontech – Projekt Cenelín – když spolupráce firem a škol funguje a dává smysl
Český Rozhlas
Dne 20. října 2014 byla zvěřejněna reportáž v Magazínu Leonardo na Českém Rozhlase Plus, kde o projektu Cenelín rozmlouvali Tomáš Ivančík, z české pobočky společnosti Dassault Systemes, a Ing. Jan Štěpánek, z ústavu energetiky FS ČVUT v Praze. Rozhovor si můžete poslechnout v odkazu ZDE (pasáž o projektu Cenelín začíná po 13. minutě).
Třípól – Podílí se na CENElíNu
Český Rozhlas – Pomocí virtuální elektrárny Cenelín spojují studenti akademickou sféru se světem průmyslu
Technický týdeník – Studentská stavba virtuální jaderné elektrárny Cenelín nabírá na obrátkách
Studentská stavba virtuální jaderné elektrárny Cenelín se rozšiřuje
Studenti ČVUT, VUT a SPŠ Pelhřimov pracují s nejmodernějšími 3D technologiemi. Stavební tým virtuální jaderné elektrárny Cenelín se více než rok po začátku rozrůstá. Do projektu sdružení CENEN a společnosti Dassault Systèmes se vedle studentů Fakulty strojní ČVUT v Praze zapojil i Energetický ústav Strojní fakulty VUT v Brně a studenti SPŠ Pelhřimov. Ti modelují základní strojní součásti, které se používají v sestavách velkých komponent.
„Snažíme se podporovat studentky a studenty technických oborů a dát jim možnost získat už při studiu zkušenosti s nejnovějšími 3D technologiemi, které využijí v praxi a umožní jim lépe se uplatnit na trhu práce,“ dodal Ján Gajdoš, ředitel společnosti Dassault Systèmes pro Českou republiku.
Vedle organizačních příprav a tvorby zázemí se studenti zúčastnili stáže u firmy NIAEP v ruském Jižním Novgorodě. Tady tým získal informace o aplikaci nových softwarových prostředků a využití 3D technologií přímo v projekční kanceláři společnosti Rosatom. Na FS ČVUT nato vznikl nový volitelný předmět CATIA pro energetiku pro studenty bakalářského a magisterského programu.
V další fázi se budou tvořit a zavádět první modely do systému a spustí se virtuální příprava výstavby. Ve spolupráci s Dassault Systèmes budou studenti zkoumat možnosti využití dalších softwarových nástrojů (CATIA, ENOVIA, DELMIA, SIMULIA a 3DVIA Composer) pro vytvořené 3D modely komponent a pro řešení jejich chování při provozním zatížení
Zdroj: Grayling (Štěpán Kačena)